Refleksje w czasie zarazy, odcinek 1: Firma na „onlajnie” i faktoring, czyli jak zostać w domu i móc funkcjonować, zamiast zbankrutować

Refleksje w czasie zarazy, odcinek 1:  Firma na „onlajnie” i faktoring, czyli jak zostać w domu i móc funkcjonować, zamiast zbankrutować

Drogi czytelniku,

 

panująca sytuacja jest na tyle wyjątkowa, że treść niniejszego maila zdecydowałam się Wam opublikować. Zawiera on treści w dość nietypowym wydaniu językowym, bo o biznesie, produkcie biznesowym oraz idei jaka mu przyświeca  piszę w sposób dość bezpośredni. Takie treści najczęściej pojawiają się w mojej głowie w okolicy 4 nad ranem (pisząc to jest 3.52). W swojej skromności uważam je za wybitne, jednak mój perfekcjonizm na szczęście stanowi super uziemienie i zawsze autoryzuję tekst u rynkowego autorytetu i jednocześnie osoby mogącej sprowadzić mnie z samo zachwytu na ziemię. Ona sama bowiem w szalenie atrakcyjny sposób pisze. Wie więc jak słowo pisane powinno być sformułowane. Jeśli więc to czytacie to znaczy, że ONA to zaakceptowała, czyli jednak warto się nad tym tekstem pochylić.


Daj mi znać co myślisz na temat lektury,  czy chcesz czytać tego typu teksty częściej. Cenna też będzie informacja co te treści Tobie dały, jakie korzyści masz z lektury. O czym, pisanym w taki właśnie sposób, chcesz czytać?

Napisz na kontakt@finfinder.pl

 

Pozdrowienia,

Ew.

 @Ekspert Finansowy

 

Cześć,

 

może, któryś z Twoich Klientów będzie chciał skorzystać z finansowania zabezpieczonego na odroczonej płatności. Całkowita obsługa online od zgłoszenia ( wniosek online ), aż do podpisana umowy również w formie online ( tutaj mniejsze limity są podpisywane na naszej platformie poprzez akceptację kodem sms, natomiast przy większych limitach jest podpisanie papierowe w standardzie co prawda. Jednak my przełamujemy standardy i z nami (nie chwaląc się TYLKO z nami : D ) jest również możliwe wybranie opcji zawarcia umowy online za pośrednictwem platformy (Autenti). Do Klienta wysyłasz tylko wybrany link z dwóch na końcu tej wiadomości.

 

Połączmy siły, bo fakty są niezaprzeczalne - firmy potrzebują płynności, a stoją w miejscu tak liczne w ludzi sektory jak gastronomia, transport, handel czy usługi. Przepychanka dot. tarczy antykryzysowej trwa. Jedyne co można powiedzieć to to, że jest marnie. Jednak powiedzieć to za mało. Działajmy. Szukajmy możliwości. Podpowiadajmy i bądźmy aktywni. Jedyne i AŻ to co się zmienia to fakt, że nasza wolność ograniczyła się wyłącznie do sieci. Wolni jesteśmy wirtualnie, a czy realnie? Trudno przytaknąć… Trzeba przywyknąć. Stało się. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość.

 

„Umiesz liczyć, licz na siebie” to jedyne co można w tej chwili powiedzieć, chcąc użyć jakiegoś motta podsumowującego. Zatroszczmy się więc wszyscy o siebie nawzajem, nie oglądając się na pomoc z nieba, że o rządzie nie pomnę. Zatroszczmy się o klientów, o dostęp do rynku i pracę dla każdego. Klienci muszą mieć płynność, a mało kto ma rezerwy w dzisiejszych czasach. Co więc zrobić? Zmniejszyć koszty stałe wiedząc, że przychody spadną? Jak? Zwalniając Bogu ducha winnych ludzi? Czy iść po kredyt i nadszarpnąć swoje możliwości? Jakie są jeszcze rozwiązania? Może istnieją jakieś mniej bolesne i mniej inwazyjne? A może… Faktoring?

 

Każda firma działa. Kwarantanna zmniejsza obroty, jednak firma jako struktura prawna, ekonomiczna, rzec można poetycko: organizm wielu istot -  dąży do autonomii i chce funkcjonować. W efekcie wytwarza więc,  nieprzerwanie. Nieco mniej, ale jednak. DZIAŁA. Za wytworzone dobra/usługi – naturalnie wystawia faktury. Zgadza się? (Nie każdy fakturuje. Wiem.  Jednak mój wpływ na istnienie świata idealnego jest taki jak Twój. Chcę równie mocno i równie mało mogę. Mogę się jednak nie poddać i szukać. Kochani zaś Państwo nie fakturujący – dajcie znać. Porozmawiajmy. Potrafimy pomagać. Nasza Prezes się w tym specjalizuje) Tu słusznie można postawić pytanie: a co z zamkniętymi firmami na czas kwarantanny? Studia tatuażu, restauracje, kosmetyczki… Kojarzycie akcję: kup teraz, a po kwarantannie odbierz? Bardzo słuszna akcja! Zachęcam do poczytania o niej, a zainteresowanych do próby wdrożenia. Pamiętaj: mechanizm odroczonej płatności. Całkiem atrakcyjna rzecz.

 

Do brzegu jednak. Z drugiej strony są kontrahenci, którzy te faktury winni opłacić. Bo wytworzone przez firmę dobra/usługi otrzymali. Inaczej rzeczonej faktury by nie było. Owa faktura jest sercem faktoringu. Jeśli zapłacić ma ją rzetelny kontrahent – to bez strachu można komuś – tu faktorowi – powiedzieć: Patrz, mam tu taki kwit, to faktura, którą za 14 dni firma xyz zapłaci. To mega porządna firma, zawsze terminowo płacą. Sęk w tym, że ja tego hajsu potrzebuję na jutro. Inaczej mi przepadnie tłusty rabat za towar, a wiesz jak jest teraz z zakupami. (dla uwypuklenia istoty posługuję się jaskrawymi sformułowaniami)

 

No to co zrobisz? Jako faktor sprawdzisz czy ten wierzyciel to rzeczywiście taka dobra firma (popytasz, poczytasz) i powiesz: dobra, masz tu 90% tej kwoty i do boju. Upomnę się w terminie płatności u tamtych. Tylko im powiedz, że to zrobię. Dobra? My też im to grzecznie napiszemy, ale wiesz jak jest – bez rekomendacji nie ma relacji, a bez relacji jest opór. I będzie: a po co, a co to. W końcu - nie bo nie. I nie przekonasz, a niesmak pozostanie. Po prostu – zawsze płacili to niech teraz też zapłacą, tylko, że faktorowi. Nadal w obopólnej w strefie komfortu, bo w terminie – czyli jak zawsze. ( Teraz obserwuj, bo jak zaczną się pieklić to mogą wiedzieć coś, co wpłynie właśnie na TEN JEDYNY, ZAWSZE ZACHOWYWANY termin. Bądź czujny, wirus wirusem, jednak żyć trzeba i zamiast atakować może połączcie wtedy siły? Tyle czasu byli fajni, bo terminowi i obroty robili. Co zrobisz, że ta praca autorska z Chin łomot spuszcza każdemu. Przecież trzeba sobie jakoś pomóc. Ja jestem niepoprawną optymistką. Wyśmiej, wyprychaj, ale film pt. „Platforma” obejrzyj i samodzielnie uznaj - czy lepiej się wspierać i współpracować, czy bić)

 

Podsumowując – oto linki. Możesz je wysłać klientom, wrzucić w swoje social media, rozprzestrzenić jak chcesz (tylko nie jak koronawirusa, nie jesteśmy spamem : ) )

 

Faktoring na jedną fakturę:

https://online.pragmago.pl/finansowanie-faktur/krok1?utm_source=www&utm_medium=button&utm_campaign=finansowaniefaktury&utm_term=b-845686&utm_content=c-sfinansuj-fakture-online&recommendation_code=845686

 

Faktoring na więcej niż jedną fakturę oraz kwoty wyższe niż 50 000 pln:

https://online.pragmago.pl/faktoring-online/krok1?utm_source=www&utm_medium=button&utm_campaign=faktoringonline&utm_term=b-845686&utm_content=c-wez-faktoring-online&recommendation_code=845686

 

Zapraszam!

 

Pozdrowienia,

Ewelina


P.S. Mając na uwadze, że to wpis na blogu – jeśli masz pytania co do szczegółów, serdecznie zapraszamy do kontaktu: kontakt@finfinder.pl

P.S.2 Powyższe linki są PRAWDZIWE – możesz z nich skorzystać. Zamiast czekać na sukces, od razu zrób krok aby go odnieść.

Finfinder to porównywarka najlepszych ofert finansowania dla firm

Polecane oferty w Finfinder

Leasing
finansowy

Kwota finasowania

1200000

Marża

0.00

Suma odsetek

15049.94

Rata

135005.55

Kwota do spłaty

1215049.94

Leasing
operacyjny

Kwota finasowania

80000

Marża

0.00

Suma odsetek

1947.65

Rata

3414.49

Kwota do spłaty

81947.65

Leasing
finansowy

Kwota finasowania

80000

Marża

0.00

Suma odsetek

1778.62

Rata

3407.44

Kwota do spłaty

81778.62

Leasing
operacyjny

Kwota finasowania

80000

Marża

0.00

Suma odsetek

1947.65

Rata

3414.49

Kwota do spłaty

81947.65

Leasing
finansowy

Kwota finasowania

80000

Marża

0.00

Suma odsetek

1947.65

Rata

3414.49

Kwota do spłaty

81947.65
hurt